Lai bērns kļūtu par labsirdīgu un radošu personību, senāk vecākā paaudze ieguldīja daudz pūļu.
Pirms dažiem gadu desmitiem ar maziem bērniem vairāk nodarbojās vecvecāki, jo jaunie vecāki parasti daudz strādāja. Savukārt vecākā paaudze agrāk devās pensijā un vairāk uzmanības veltīja mazbērnu attīstībai un audzināšanai.
Tāpēc divdesmitā gadsimta vidus un otrā puse deva daudz slavenu un izcilu personību zinātnes, kultūras, kino, mākslas un uzņēmējdarbības jomā. Un ne mazākā loma slaveno cilvēku veidošanā bija viņu vecvecākiem, kuri nodarbojās ar mazo talantu attīstību.
Kā vecvecāki audzināja savus mazbērnus par izcilām personībām
Radošās aprindas. Vecākā paaudze savus mazos nākotnes ģēnijus obligāti veda uz baletu, mūziku, gleznu izstādēm, aeroklubiem. Bērniem jau no bērnības tika ieaudzināta mīlestība pret dažādām zināšanām un jaunu prasmju apgūšanu.
Lasi vēl: Kā ātri sasildīt rokas un kājas, ja esi ļoti nosalis
Iemīlēja daiļliteratūras un mākslas garšu. Vecākā paaudze centās visos iespējamos veidos attīstīt bērnus, tāpēc vecvecāki veda uz visdažādākajām izstādēm. Tāpēc dažādu novadpētniecības muzeju apmeklējums, bieži vien bija papildināts ar izglītotu vecvecvecāku stāstījumiem.
Vietējās literatūras lasīšana bija īpašs rituāls. Bērni no bērnības vispirms klausījās pasakas, pēc tam paši lasīja stāstus un dzeju. Pateicoties tam, ka bērni daudz zināja, viņiem bija daudzpusīgs pasaules redzējums, viņi varēja paši analizēt un pārdomāt materiālu.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!